Kurumsal

Hakkımızda


01.02.2001 tarihinde kurulan Benoben® Bilgisayar, başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almakta; üretim ve hizmet sektöründe üst sıralardaki yerini pekiştirme vizyonuyla hareket etmektedir.

Firmamız; Sektörde yarı mamul üretim, ithalat, ihracat ve hizmetler olmak üzere 4 ayrı kategoride faaliyet göstermekte olup, hali hazırda faaliyet gösterdiği iş kollarının yanı sıra; iş ortaklığı, iş geliştirme ve teknoloji alanındaki yeni yatırımlarıyla da gelişimini sürdürmektedir.

Benoben Grubu’nun ulaştığı başarının arka planında, satıcı ve kullanıcı müşterilerinin taleplerini önemseyen, verimliliği merkez alan, çözüm ve sonuç odaklı bir yönetim anlayışı vardır.

Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün müşterilerinin tasarruf anlamında yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal çalışma bilinciyle iç içe gelişmektedir. Grup, yine bu bilinç çerçevesinde özellikle iş geliştirme ve sosyal faaliyetler alanlarına odaklanan, çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini hayata geçirmektedir. Destek verdiği tüm alanlarda, sorumluluklarının bilincinde olan Benoben Grubu, öncü ve örnek olmaya çalışan bir vizyonla hareket etmekte, yatırımlarıyla ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktadır.
benobenkurumsal
Grubun kurumsal sorumluluk stratejisi; yürüttüğü projelerle, müşterilerinin tasarruf oranını yükseltmek ve gelişimin ekonomik açıdan sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Benoben Grubu, 35 kişiyi aşkın çalışanı ile hizmet verdiği müşterilerine; üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı sunmaktadır. Benoben Grubu, markalarının değerini sadece İstanbul sınırları içinde değil, bölgesel ölçekte de yükseltmeyi hedeflemektedir. Grup, özellikle yüksek kalitede üretilmiş spesifik ürünler konusunda bölgesel bir lider olma vizyonunu ortaya koymaktadır. Benoben Grubu, hizmetlerini daima müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak sunmaktadır. Bunun sonucunda da faaliyet gösterdiği her ürün Grubunda saygın markalar yaratarak, sektörü bütün ülkede temsil etmektedir. Türkiye’de değişimin öncüleri arasında yer alan Benoben bilgisayar, tüm bu birikim ve işbirliklerinin bir ürünü olarak, dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlamaktadır. Grup, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve işbirliği ağını en iyi şekilde değerlendirmektedir. Türkiyenin öncü, kamu kuruluşları ve özel sektör şirketleriyle ortaklıklara imza atan Benoben Grubu, gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki yatırımlarını artırmak hedefiyle hareket etmektedir. Bu hedef aynı zamanda, Benoben Grubu’nun hizmet verdiği sektörlerdeki kalite ve sürdürülebilirlik vizyonunun da önemli bir göstergesidir. Hizmet verdiği tüm ana iş kollarında, bayileri kanalıyla güçlü işbirlikleri ile yoluna devam eden Benoben bilgisayar, bütün Türkiye’de yüksek kalite standartında 4 markayla faaliyetlerini sürdürmektedir: